30 SECONDS TO MARS FAN TÜRKİYE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

30 STM Forumuna Hosgeldin. Bu site 16 Kasım 2007 tarihinde açılmıştır.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dexter

2 posters
YazarMesaj
HT_SoLdieR
Admin
Admin
HT_SoLdieR

Erkek Mesaj Sayısı : 338
Job/hobbies : PC, müzik
Dexter Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Dexter Right_bar_bleue

Dexter Empty
MesajKonu: Dexter   Dexter Icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 12:22 pm

Dexter Dexter-3

bu zamana kadar dizi hakkında yapılan tüm eleştiriler iyi. öyle olması da o kadar normal ki. iyi hazırlanmış bir senaryo, bir katilin neredeyse içini bize gösteren türden bir görüntü yönetmenliği.. dexter'ın insanlıktan uzak kişiliği, insanlar ile iç içe yaşamaya kendini öylesine zorlarken, iç sesinin insan davranışlarını sorgulayışını dinliyoruz. karşımıza aslında görünürde dünyanın en normal, en sosyal, katil olabileceğina asla inanamayacağımız bir seri katil çıkıyor. kana olan tutkusu ise onu adli tıpta çalışmaya itiyor. böylece kendisi gibi diğer katillere de yakın oluyor ve onlara ulaşıp, onları öldürmesi kolay oluyor.

dexter'ın öldürme dürtüleri çocukluğuna dayanıyor. bir aile tarafından evlat edinilmiş olan dexter'ın asıl ailesi ile bir bilgimiz yok şimdilik, sadece bu katil ruhunu çocukluğunda evlat edinilmeden önce geçirdiği bir travmaya bağlı olduğu imasını izliyoruz. bir de kocaman yara izi var karnında henüz sebebi açıklanmamış (ben çocukluğunda olduğuna yordum). onu evlat edinen sıkı dedektif harry ilk anlardan itibaren bu çocuğun içinde bir şeylerin arızalı, eksik olduğunu anlıyor ve dexter'ın öldürme dürtülerini önce hayvanlara, sonra da hiç değilse yaşamayı hak etmeyen kötü insanlara kaymasını sağlıyor.
üvey kardeş debradexter'ın bir de üvey kardeşi debra (jennifer carpenter) var. onun dexter'ın katilliği ve babasının ona yardım edişine dair bir bilgisi yok. o polis memurluğundan dedektifliğe adım atmaya çalışan çekingen bir kız. dexter, onun ağabeyi olarak ona destek oluyor ve özellikle katiller ile ilgili davalarda büyük yardımlarda bulunuyor. ne de olsa o da bir katil. kardeşi ve dexter bir çok gerilimli sahneye neden olan 'dondurma kamyonu katili' davasında birlikte çalışıyorlar. ileride teşkilatın haberi olmadan dexter ve yeni seri katilin ilişkisi gitgide organik bir bağa dönüşecek.

dexter ile çalışan herkes onu çok seviyor. amiri maria (lauren vélez) ona biraz abayı yakmış. meslektaşları angel (david zayas) ve vince (c.s. lee) onun özel yetenekleri olduğunu düşünüyor. ancak bir kişi çavuş doakes (erik king) ondan hiç hoşlanmıyor. dexter, onun içindeki katil dürtülerini sezdiğini düşünüyor. böylesine normal görünümlü bir seri katilin bir de sevgilisi var ancak dexter'ın seks ile hiç ilgisi yok. bu nedenle kişiliklerinin (arıza bakımından) çok uyuştuğunu düşündüğü rita (julie benz) ile beraber. rita kocası tarafından tecavüze, şiddete maruz kalmış 2 çocuklu çok kırılgan bir kadın. ama dexter'ın rita ve çocukları yanında mükemmel bir baba figürüne bürünmesi tam izlemelik.

six feet under'da fazlasıyla nazik, kırılgan ve kontrollü david fisher olarak izlemeye alıştığımız micheal c. hall, burada bayağı da ürküten bir katili mükemmel canlandırmış. hatta bu seri katile bayılacaksınız. geceleri öldüren dexter, fazlasıyla kanlı ve değişik stiller kullanmaya özen gösteriyor aynı zamanda. iyilik adına öldüren katil dexter sezonn izlenmeye değer dizilerinden olmayı başardı

2.sezon finali bnce superdi. Doakes'un Kasap sanılarak olmesine uzuldum ama yine de gzeldi. Bu arada Dexter birinci sezon bolumleriyle CNBC-E de bu Carsamba basladı. Bn simdiki Dexterla baslardaki Dexter arasında bir suru fark goruyorum. Dexter Cheesy (Seksten hoslanıp hoslanmaması konusunda mesela) ama her neyse o benim ornek aldıgım biri Kısacası idolüm Dexter Cheesy
https://30secondstomarstrfan.yetkin-forum.com
XoxO_cRépusCUlE
Yeni Üye
Yeni Üye
XoxO_cRépusCUlE

Kadın Mesaj Sayısı : 17
Dexter Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Dexter Right_bar_bleue

Dexter Empty
MesajKonu: Geri: Dexter   Dexter Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2008 12:56 am

eqranların en iyi qötü adımı Very Happy teseqqurler paylaşım için Very Happy

Dexter
1 sayfadaki 1 sayfası